Поиск по этому блогу

Інформація для бібліотекарів Оріхівського району

30 вересня - Всеукраїнський день 

бібліотек.

Цього року було що розповісти читачам на вересневих зустрічах у БІЦ.



 Інформаційний стенд "Час читати" закликав всіх познайомитися з історією "Книгоманії " в гімназії, переглянути світлини про відвідини фестивалю дитячого читання у Львові.


 У читальному залі до уваги користувачів 2-12 класів новинки української літератури, придбаної на ХХІ Міжнародному Форумі видавців у Львові.



Нам тут комфортно і зручно.




Читайте! Читайте як ми, читайте краще нас, читайте більше, ніж ми !!!

вересень 2014 року



Книгині шкільних бібліотек

Кожен, хто працює сьогодні у бібліотеці – творча особистість, так би мовити, «інтелігент у квадраті» , оскільки одночасно виконує декілька ролей
:  бібліотекаря і педагога , психолога та інформаційного спеціаліста , а найважливіша його місія – бути чарівником , котрий у світі книг живе та залучає своїх читачів до таємниці слова , ріднить їх із книгою.
Із архіва методичного об’єднання шкільних бібліотекарів Оріхівського району Запорізької області  (  січень 2013 року )



                              

            Ми завжди поряд з читачами


На фото: в обласній дитячій бібліотеці « Юний читач» на конкурсі
«Книжковий світ дитинства» ( березень 2014 року) шкільні бібліотекарі:
Білодід Любов Іванівна – Оріхівська гімназія №1 «Сузір’я»
Оберемок Ольга Михайлівна – Малотокмачанська ЗОШ І- ІІІ ступенів

Селезньова Юлія Петрівна –Оріхівська ЗОШ І- ІІІ ступенів №3

  


«…Я жити завтрашнім учусь»
                              (З досвіду самоосвіти шкільного бібліотекаря)

Історія бібліотеки Оріхівської гімназії №1 «Сузір’я» Запорізької області бере початок з далекого 1947 року. За період становлення, розвитку, змін та реорганізацій в ній працювало лише два бібліотекаря. З 1947 по 1980 роки завідувачем була Капліна Олександра Степанівна, а з 1980 і по сьогодення – я, Білодід Любов Іванівна.

«Вік живи - вік учись» - це не лише народна мудрість. Доповнюючи її, я взяла собі професійне кредо «По дню вчорашньому не каюсь, а жити завтрашнім учусь». І учусь щодня. Маю у фонді архівні видання журналу «Библиотекарь» з 1954 по 1992 р.р. Кожна сторінка цих часописів знайомить з історією бібліотечної справи, яка завжди була і є, на перший погляд, не помітною, але дуже потрібною суспільству.
На початку ХХІ століття наш фонд періодичних видань зріс з 12 назв до 72! Успішно вперше проведена у 1998 році акція «Родина шкільній бібліотеці» нині вже стала щорічною і традиційною. Пам’ятаю, з якою гордістю одержувала пошту, де поряд з «Освітою України», «Рідною школою» був журнал «Шкільна бібліотека» - перше професійне видання для ШКІЛЬНИХ бібліотекарів! Він зачитувався класними керівниками, працівниками масових бібліотек, колегами з сільських шкіл (не всі мали змогу виписувати) і батьками, які допомагали у проведенні позакласних заходів.
Сьогодні можу впевнено сказати, що ці перші журнали працювали на авторитет шкільної бібліотеки в суспільстві. Вони були не зовсім досконалі, бо не мали, навіть «Змісту», але вони були ПЕРШІ… А як приємно було бачити на цих сторінках статті про роботу бібліотеки нашого навчального закладу, сценарії виховних заходів, які ми проводили, бо з ними тепер могли ознайомитися читачі України.
Пізніше в них з’явилися молодші колеги, які стали такими ж незамінними методичними порадниками: газети «Шкільна бібліотека+», «Шкільний бібліотекар», журнали «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр», «Світ дитячих бібліотек», інноваційний проект «Шкільна електронна бібліотека «ШБІЦ- інфо».
І ось переді мною новенький квітневий номер 2014 року. Скільки цікавої інформації! Так і хочеться голосно повторювати: «Читай – пізнавай, вчись – не лінись».

Комментариев нет:

Отправить комментарий