Поиск по этому блогу

Бібліотечні заходи

Там де книги, там і ми
                 Незабутнім для  юних книгоманів з Оріхівської гімназії №1 «Сузір’я» видався початок осені. Адже в рамках XXI  Міжнародного Форуму видавців, з 10 по14 вересня 2014 року, у Львові відбувся Фестиваль дитячого читання «Книгоманія». Як можна було туди потрапити? По-перше, потрібно дуже багато читати.
Носенко Анна і Дземешкевич Дар'я -
"Найкращі читачі України 2014"
По-друге взяти участь у Всеукраїнському конкурсі «Найкращий читач року» та перемогти в ньому на I (гімназійному), II (районному) та III (обласному) етапах. По-третє, отримати запрошення на фестиваль. І таке запрошення отримали наші гімназисти, які у Львові представляли Запорізьку область – Носенко Анна  та Дземешкевич Даря. Шанс бути супроводжуючою особою випав цього разу і мені.
На сцені Львівського Палацу мистецтв
Ми їхали до Львова за новими враженнями і мали багато сподівань. Дощовій погоді не вдалося зіпсувати нам настрій, бо тепла зустріч з письменником та журналістом Тарасом Прохасько, майстер-клас з мистецтва фотографії Віталія Грабара (фотоагентство LUFAта хоровий спів з розучуванням гімну «Книгоманії» з автором Маряною Савки, зануривли нас у вир емоцій та нових знайомств.
На другий день ціла клумба розкішних квітів розцвіла на вулицях Львова – це книгомани України у вишиванках рушили у Палац мистецтв на церемонію нагородження.
В читальному залі Наукової бібліотеки
Львівського Національного університету
Урочисту церемонію відкрила і звернулася до присутніх з вітальним словом Президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль. Діти отримали дипломи та подарунки, колективно виконали гімн «Книгоманії». А далі – відвідини наймасштабнішої виставки-ярмарки, в якій брали участь видавництва 23 країн світу.
Флешмоб "Україна єдина"
Скільки книг, письменників, видавців… Все нагадувало магічне дійство! Ми привезли додому автографи Сергія Жадана і Володимира Рутківського, Левка Лукяненка, Марії Людкевич та братів Капранових. А найважливішу книгу «Вірші з війни» підписав автор, учасник АТО Борис Гуменюк. Далі була екскурсія «Середньовічний Львів». Вона відкрила перед нами красу вулиць і проспектів, будинків і соборів, кав’ярень і музеїв. Відчутним доповненням її стали аромат кави, шоколаду, карамелі. Нас зустрічали живі статуї, радісні обличчя перехожих, привітні усмішки містян. Ввечері на танцювальному майданчику ми почали готувати флешмоб «Україна єдина» разом із хореографами центру сучасного танцю «Sirius».
Наступний день фестивалю можна назвати мега-літературною п’ятницею. Юні книгомани зустрілися з письменниками в театрі ім. Леся Курбаса. А потім в читальному залі Львівської обласної бібліотеки і читачі, і сучасні українські дитячі письменники , такі як Сашко Дерманський, Надія Гербіш та інші, намагалися знайти відповідь на актуальне запитання «Як зробити дитяче читання модним?». Ідей було безліч. Ось, деякі з них: запровадити стипендію найкращим читачам, створити мережу літературних кав’ярень, організувати літні літературні табори відпочинку та інше…
В суботу після сніданку ми направилися на площу Ринок, де відбулося грандіозне дійство танцювального флешмобу «Україна єдина». Урочистий настрій, яскраві синьо-жовті костюми, особлива піднесеність – все це зберегли камери телеканалів «1+1», «Україна» та ЛОД ТРК. Діти давали інтерв’ю, розповідали про свою любов до рідної землі, захоплення  читанням. А далі – незабутня екскурсія містом на чудо-поїзді.
У найдавнішій Науковій бібліотеці Львівського Національного університету ім. Івана Франка читачі отримали сертифікати з рук директора бібліотеки Кметя В.Ф. Він цікаво розповів про історію бібліотеки  та провів літературну гру на знання творів Т. Шевченка, після якої всі книго мани одержали унікальні закладки. Вже на обіді відбулася інтелектуальна гра «Літературний квест» від кампанії «Кока-Кола.Україна». Кожен учасник отримав фірмову футболку , книжки, напій «Кока-Кола», позитивні емоції , драйв та заряд оптимізму! На завершення була танцювальна вечірка, солодощі та розваги.
Девіз Книгоманії - 2014 "Час читати!"
І , ось, останній день Фестивалю. Підведено підсумки, написані побажання наступним книгоманам – переможцям, придбано сувеніри для друзів та рідних, кинуто монету у фонтан з надією повернутися ще. Ми прощалися з друзями і гостинністю чарівного Львова. Дуже хочеться вірити, що сила книги зможе об'єднати людей, повернути їх до любові та миру.


Всеукраїнська акція 
"Живи, книго!"



Вийшли книги із лікарні,
Сторінки їх стали гарні,
На нові оправи вміло
Ярлики їм наліпили.
Понесли в просторі зали –

І полиці їм вказали.


(2-В клас готується до передачі книг своїм молодшим товаришам)


        
                            Дорогі читачі!
 Задумайтесь, яке місце у вашому житті займає цікава книжка, як її треба берегти і шанувати!

    


 (8-В не тільки читає книжки, а й вміє їх лікувати)




                              Книга творить людину


Третього квітневого дня 2014 року найкращі читачі Оріхівського району вирушили в дорогу до м.Запоріжжя, щоб довести, що вони гідні такого високого звання. У фінальному III турі читацького марафону «Книжковий світ дитинства», який проходив в обласній дитячій бібліотеці «Юний читач», брали участь читачі 6, 7, 8 класів навчальних закладів Запорізької області. Яскраві епізоди прочитаних творів та ерудиція допомогли нашим учасникам дати правильні відповіді на питання першого етапу вікторини. Цінний багаж знань, кмітливість думок та артистизм ніколи не були тягарем на життєвій дорозі.
Ось і цього разу вони допомогли гімназистам стати найкращими читачами Запорізької області. Серед восьмикласників переможцем стала Дземешкевич Даря, а серед шестикласників – Носенко Анна. УРА !!!
Нові знайомства, інтерв’ю для телеканалів «Запоріжжя» та «ТВ-5», незабутня екскурсія до музею зброї та цінні подарунки (КНИГИ!) довго нагадуватимуть дівчаткам про конкурс та спонукатимуть до нових перемог.


Пам’ятаймо, хто багато читає , той завжди впевнено перемагає!



Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас
Ти нам залишив прагнення високі,
Шляхи священні, по яких іти
Твого сумління й мужності уроки
Ми бережем і будем берегти.
М. Палієнко
Творчість великого Кобзаря належить до вічно живих явищ. Кожен знаходить в ній щось своє, рідне, близьке по духу, співзвучне своєму настрою та світогляду. І, звичайно, як і малий Тарас кожен хоч раз в житті в хвилини розради або піднесення намагався викласти свої думки на папері, чи то віршованими рядками, чи то художнім образом.
Саме тому, за ініціативи завідувача бібліотечно-інформаційним центром Оріхівської гімназії №1 «Сузір’я» Білодід Любові Іванівни в читальному залі БІЦу було проведено майстер–клас «Пензлем створена краса» з ілюстрування поетичних рядків Т.Г.Шевченка. Цей захід провела завідувач відділом образотворчого мистецтва Запорізької школи мистецтв № 3 Пєшикова Світлана Миколаївна.
Семикласники отримали різнокольорові аркуші із надрукованими уривками з «Кобзаря», які повинні були спонукати юних художників-ілюстраторів до створення шедеврів. Світлана Миколаївна дала поради щодо того, в якому стилі, якими матеріалами виконуються ілюстрації, і нагадала, що
…усі мистецтва, злившись разом,
Красу та Істину несуть.
Добро, Чарівність, Мир і Правда -
Їх неодмінна вічна суть.
Тому гімназисти під звуки пісень на слова Кобзаря намагалися вдало поєднати образотворче мистецтво, художню літературу та свої душевні поривання.
Діти гарно попрацювали: малюнки радували око, дійсно передавали зміст безсмертних рядків, були творчими і виразними. Ніхто не залишився байдужим: ні юні художники, ні їх наставник-митець, ані глядачі, поціновувачі творчості поета. Дійсно, Шевченко живе в кожному з нас!

Учитель української мови і літератури

Таран Т.Г.


Книга + читач = успішний тандем
Традиційне весняне свято «Тиждень дитячої та юнацької книги» в бібліотечно-інформаційному центрі Оріхівської гімназії № 1 «Сузір’я» пройшло під гаслом «Між нами тобі, Тарасе, жити» до 200-літнього ювілею Т.Г.Шевченка. Незвичайні бібліотечні уроки «Велич Тарасового слова», читання віршів на абонементі БІЦу «Кобзареві» часи покорились», огляд творів письменників – лауреатів Державної премії ім. Т.Г Шевченка - возвеличили значення книги в сучасному навчальному закладі.
Всі ці заходи були доповнені незрівняним українським колоритом, яскравою народною вишивкою. Свої персональні виставки під назвою «Голка, нитка і талант» презентували вчитель біології нашої гімназії Любов Миколаївна Ляшенко, випускниця гімназії (лікар за фахом) Анна Павлівна Жукова та майстриня–вишивальниця Лідія Микитівна Черниш.

Під час тижня читачі 6-8 класів брали участь у І-му турі Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач 2014 року». Переможцями стали Дземешкевич Дар’я, Піхуля Ольга та Носенко Анна.
Тож маю надію, що захоплення літературою збагатить внутрішній світ кожного нашого читача, дасть змогу творчо розвиватися, відчути постійну потребу в книзі. Адже, «…тільки книжки перетворять подив у допитливість. Тільки читання відкриє перед людьми розкіш інтелектуального  життя», - писав В.О.Сухомлинський.
Л. І. Білодід,
завідувач БІЦ Оріхівської гімназії №1 «Сузір’я»



На фото вгорі: читачі 6 А класу на абонементі; на нижньому: найкращі читачі БІЦу.

Комментариев нет:

Отправить комментарий